Multitool – po polsku zwanym narzędziem wielofunkcyjnym – jest przyrządem spełniającym wiele funkcji, w zależności od ilości i rodzaju końcówek. Takie narzędzia istnieją na rynku od ponad 100 lat. Zestaw zajmuje bardzo mało miejsca, można go trzymać w samochodowym schowku, wrzucić do kieszeni. Multitoolsy przydają się zarówno profesjonalistom jak i majsterkowiczom ale bywają pomocne również podczas np. biwakowania.

Każde narzędzie wielofunkcyjne ma nieco inny zestaw końcówek. W zależności od potrzeb trzeba wybrać to co nam najbardziej pasuje. Multitools od BESSEY nazwany DMPTS został przygotowany z myślą o profesjonalistach szeroko pojętej branży budowlanej. Jednak może go używać każdy, bo to uniwersalne rozwiązanie do wielu zadań. Składa się z dwóch części – multitoola ze szczypcami, piłą do metalu, śrubokrętem i nożem oraz wyjmowanych nożyczek uniwersalnych. Oczywiście obie części składają się w jedno narzędzie, a prosty zatrzask dokładnie je spaja.

Szczypce wielofunkcyjne wyposażone są w ostrza do nacinania i ściągania izolacji z przewodów. Nożyczkami można przecinać przewody, tkaniny, gumę itp. Uniwersalny śrubokręt krzyżakowy pasuje do gniazd PH1 i PH2. W ostrzu noża są mocne zęby, umożliwiające przecięcie np.  liny nośnej. W zestawie znajduje się tez otwieracz do butelek.

Współczesne narzędzia wielofunkcyjne produkowane są z najwyższych jakości stali stopowych z dodatkami najtwardszych i najodporniejszych powłok. Używa się stali nierdzewnych i wzbogaconych domieszkami (20HC, 154CM, S30V), aluminium, tytanu, włókien węglowych.

Link do filmu instruktażowego: DMPTS Instructions – YouTube

Poprzedni artykułNiechlujstwo elektryka
Następny artykułRaport ELEKTROBAROMETR 2024: Ostatni rok oraz najbliższa przyszłość oczami elektroinstalatorów
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj