Budynek biurowy Zakładów Włókien Chemicznych „Stilon” powstał w 1973 roku. W latach 70-tych elewacja budynku była uznawana za awangardową. Jednak po czterdziestu  sześciu latach  fasada budynku zaczęła znacznie odbiegać od dzisiejszych standardów nowoczesności, dodatkowo pogarszający się stan techniczny  nieruchomości negatywnie wpływał na wizerunek okolicy.

Modernizacja budynku rozpoczęła się  w 2017 r. w pierwszym etapie prac została wymieniona elewacja i wszystkie instalacje. Zmieniono także układ pomieszczeń, które zaadaptowano na nowoczesne pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, a także biura typu open space. My odpowiadaliśmy jak zwykle za odpowiedni dobór oświetlenia.

Tu liczyły się parametry, jakość, a także wygląd zaproponowanego oświetlenia – tak z wewnątrz jak i z zewnątrz. Dlatego do zrealizowania projektu wykorzystaliśmy panele LED w postaci ramek – Kanlux AVAR.

Kanlux AVAR to zupełnie nowy rodzaj panelu LED, który jest nowoczesną alternatywą dla opraw rastrowych czy tradycyjnych paneli LED. Moc zastosowanej oprawy to 40W, a barwa to 4000K. Kanlux AVAR to oprawa, którą charakteryzuje wysoki strumień świetlny, aż do 3800lm (zależnie od wybranego typu). Strumień świetlny to parametr określający całkowitą moc światła emitowanego z danego źródła. Większa liczba lumenów oznacza źródło dające więcej światła.

Ramka Kanlux AVAR ze względu na wysokie parametry techniczne oraz nowoczesny wygląd z powodzeniem może zostać wykorzystana do oświetlenia pomieszczeń biurowych, hotelowych czy ciągów komunikacyjnych. Jej świeży i oryginalny design świetnie sprawdzi się także w loftowych wnętrzach. Oprawy AVAR LED są łatwe w montażu:

Kolejny raz wybrane przez nas rozwiązania oświetleniowe spełniły wszystkie wymagania inwestora, ale również wpisało się w nowoczesną koncepcję projektu budynku. Budynek z lat 70. po udanej modernizacji stał się nowoczesnym biurowcem G1, który jest komfortowym miejscem pracy i spotkań biznesowych. Jego współczesny świeży wygląd został pozytywnie odebrany przez mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego i korzystnie wpłynął na odbiór otoczenia.