Litewskie LIKMERE to spółka zależna jednej z najbardziej znanych łotewskich grup: Latvijas Finieris. Firma specjalizuje się w obróbce drewna i jest nie tylko częścią biznesu Wiłkomierza, ale także jest wpisana w jego kulturę. Leśny teren Wiłkomierza jest bardzo ważny dla firmy, a hasłem przyświecającym ich działalności jest Jakość z Natury.

Postawiono przed bardzo proste (jakby się mogło zdawać) zadanie – zużycie prądu w zakładzie produkcyjnym musi być mniejsze. Maszyn nie można było już bardziej zmodernizować, ale oświetlenie to jeden z najbardziej energochłonnych elementów infrastruktury. Firma zgodnie ze swoim hasłem dba o ekologię stąd też chęć modernizacji oświetlenie. Poza tym  zajmuje się hodowlą brzóz i utrzymaniem plantacji edukacyjnej dla młodzieży.

Dla oświetlenia tak dużej powierzchni przemysłowej zaproponowaliśmy oprawy z Fabryki Kanlux – KANLUX FUTURIO LED. To seria LEDowych opraw hermetycznych, która spełnia najbardziej wygórowane oczekiwania. Najwyższa jakość połączona z imponującymi parametrami i najnowocześniejszym układem optycznym powstaje w Polsce, w fabryce Kanlux. FUTURIO LED to produkt, z którym dobrze się pracuje. Charakteryzuje je też łatwy i szybki dostęp do istotnych elementów podłączeniowych opraw pozwala na ich montaż w czasie poniżej 3 minut.

Bardzo dużą przewagą podczas tej realizacji była własna produkcja. Nasi projektanci mogli zaprojektować każdą strefę zgodnie z normami i wymaganiami dostosowując oprawy do realizacji. Takie rozwiązanie jest dużym udogodnieniem przy modernizacjach gotowych już budynków. Pozwala nam modyfikować oprawy i pracować na jednym typie oświetlenia, przy czym każda lampa może mieć inne, indywidualnie dobrane parametry. Cieszy nas, że powierzono nam tak dużą modernizację, poza zadowoleniem Klienta dała nam dodatkowe doświadczenie przy tego typu obiektach.