W pracy instalatorskiej najbardziej liczy się precyzja i szybkość, dlatego instalatorzy wybierają takie narzędzia, które możliwie jak najlepiej usprawnią im wykonywanie zadań. Ich potrzeby doskonale spełniają narzędzia KNIPEX, które oprócz wyżej wymienionych cech, charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością. Nic zatem dziwnego, że na dostępność w sklepach nowości zaprezentowanych w katalogu 2020 instalatorzy wyczekiwali z wielką niecierpliwością. Wśród najbardziej pożądanych znalazły się automatyczne szczypce do ściągania izolacji PreciStrip16 KNIPEX 12 52 195. Czym charakteryzuje się ten produkt?

Preci… jak precyzja! Czym jest KNIPEX PreciStrip16?

PreciStrip16 to innowacyjne szczypce do ściągania izolacji, które można skategoryzować jako narzędzia ręczne dla instalatorów. Jak sama nazwa wskazuje, służą one do precyzyjnego usuwania izolacji. Szczypce te doskonale sprawdzają się w pracy z najcieńszymi, elastycznymi i masywnymi kablami, ale co ważniejsze, z pomocą tylko tego jednego narzędzia możemy szybko pozbyć się izolacji z przewodów nawet w dużym zakresie pracy wynoszącym od 0,08 do 16 mm2. Sama regulacja narzędzia, choć niewątpliwie praktyczna jest przede wszystkim łatwa w ustawieniu. Pomaga ona dostosować ostrza do rodzaju materiału z uwzględnieniem jego temperatury. Choć ten rodzaj narzędzia KNIPEX jest gabarytowo niewielki to, jak widać, skrywa w sobie zaawansowane technologicznie funkcje!

Automatyczne szczypce do ściągania izolacji PreciStrip16 KNIPEX 12 52 195 – profesjonalizm jest piękny!

Automatyczne szczypce do usuwania izolacji KNIPEX charakteryzuje typowa dla tej marki czerwona kolorystyka. Zaraz obok koloru zwracamy uwagę na kształt produktu. Pięknie ukształtowane, 2-komponentowe uchwyty są ergonomiczne, przez co zapewniają komfortową obsługę. Pod górnym uchwytem możemy zobaczyć niewielki prostokąt. To nic innego jak miejsce przeznaczone do spersonalizowania narzędzia. Odpowiedni kolor i kształt sprawiają, że ściągacz izolacji KNIPEX PreciStrip 16 wygląda nie tyle ładnie, ile profesjonalnie, a to dla instalatorów jest bardzo ważne. Co jeszcze warto wiedzieć o tym produkcie?

Inne ważne informacje o PreciStrip16 KNIPEX 12 52 195

Szczypce do ściągania izolacji 12 52 195 marki KNIPEX swoją precyzję w głównej mierze zawdzięcza półokrągłym metalowym szczękom przytrzymującym z profilem grzebieniowym, który oferuje bardzo dobry chwyt. Oczywiście na ich jakość niebagatelny wpływ mają same ostrza, których twardość i poziom ostrości zapewnia czyste i dokładne cięcie. Z pewnością instalatorów ucieszy fakt, że kaseta na ostrza jest wymienna, dzięki czemu w razie potrzeby można samodzielnie zakupić i wymienić wspomniany element. Dla większej precyzji producent KNIPEX wyposażył produkt w regulowany ogranicznik długości umożliwiający perfekcyjną, powtarzalną pracę. Ważnym elementem PreciStrip16 jest także uchwyt do mocowania, ponieważ charakteryzuje go kompatybilność z systemem zabezpieczającym narzędzia ręczne przed upadkiem z wysokości Tethered Tools.

Automatyczne szczypce do ściągania izolacji PreciStrip16 KNIPEX 12 52 195 są dostępne w sklepie internetowym Fastons.pl w atrakcyjnej cenie >>zobacz tutaj >>. Jest on wersją 1:1 do narzędzia RENNSTEIG 707 040. Czym się różnią od siebie te dwa produkty? Ceną! >>Sprawdź<<.