Zadania instalacyjne często bywają wymagające, ale profesjonalny sprzęt znacząco ułatwia ich wykonanie. W niniejszym artykule poddamy analizie dwa produkty szczególnie przydatne w codziennych pracach. Co wyróżnia nożyce do cięcia linek KNIPEX 95 16 200? Jak działają szczypce tnące boczne do ściągania izolacji 14 26 160 KNIPEX? Czytaj dalej, aby poznać szczegółową specyfikację tych dwóch narzędzi!

Nożyce do cięcia linek, z podwójnym ostrzem KNIPEX 95 16 200

W pracy z przewodami miedzianymi i aluminiowymi ważna jest precyzja, a tę mogą zaoferować nożyce KNIPEX 95 16 200, idealne do tego typu materiałów. Nożyce do cięcia linek KNIPEX wyposażono w hartowane ostrza o wysokim poziomie ostrości. Doskonale przecinają materiał bez ryzyka jego uszkodzenia. Ponadto idealnie czyste cięcie nie wymaga zbyt dużego nakładu siły, dlatego z powodzeniem ten rodzaj narzędzia KNIPEX może być obsługiwany jedną dłonią. W przypadku bardzo grubych materiałów nożyce do cięcia linek, z podwójnym ostrzem KNIPEX 95 16 200 mogą ciąć dwuetapowo. Widoczne podebrania pozwalają na delikatne nacięcie samej izolacji przednią częścią narzędzia, by następnie przeciąć kabel do końca jego tylną częścią. Bez tej opcji przecinanie grubych przewodów byłoby bardzo trudne albo nawet niemożliwe w przypadku, gdybyśmy chcieli tę czynność wykonać przednim elementem narzędzia. Tym samym produktem możemy także usunąć izolację. Choć o takim zastosowaniu producent KNIPEX nie mówi, to jednak wielu Instalatorów wykorzystuje nożyce do cięcia linek, z podwójnym ostrzem KNIPEX 95 16 200 również do ściągania izolacji.

Szczypce tnące boczne do ściągania izolacji 14 26 160 KNIPEX

Szczypce tnące do ściągania izolacji KNIPEX, to rodzaj narzędzia 2w1 o wyjątkowej precyzji, a także prostocie działania. Przystosowany jest do cięcia kabli NYM o przekroju do 5 x 2,5 mm², ale też doskonale sprawdza się jako ściągacz izolacji z przewodów o przekroju 1,5 i 2,5 mm². Szczypce tnące boczne KNIPEX zawierają złącze o wysokim przełożeniu, które wpływa na lepszą wydajność cięcia, a to w rezultacie ułatwia i usprawnia pracę. Ten rodzaj narzędzia KNIPEX dla elektryków również został przedstawiony w filmie z serii Ekspert Poleca, widocznym poniżej.

Omówione w niniejszym artykule narzędzia zostały ukazane w dwóch filmach krótkometrażowych na YouTube w serii Ekspert Poleca. Wspomniana seria filmików zwraca uwagę widzów na zalety oryginalnych narzędzi ręcznych pochodzących od światowych producentów. Widzowie mogą odkryć potencjał narzędzi, z którymi pracują, a o których możliwościach dotąd nie słyszeli. Jeśli dotąd nie mieli z nimi styczności, to mogą na własne oczy zobaczyć, czym różnią się profesjonalne narzędzia od tanich “no-name’ów”. Aby być na bieżąco z cennymi informacjami, subskrybuj nasz kanał na >> YouTube<<, a także dołącz do facebookowej grupy >>Akademia Narzędziowa Fastons<<. W ten sposób będziesz miał dostęp wartościowej wiedzy za darmo!

Poprzedni artykułSilnik 3-fazowy: Przekaźnik nadzorczy jako strażnik silnika
Następny artykułZintegrowany bęben kablowy QADDY® firmy NKT
Fastons - Sklep stacjonarny we Wrocławiu i Internetowy, wprowadzający nowe standardy obsługi e-commerce. Zaopatrujemy Instalatorów, dla których priorytetem jest jakość produktów, szybki czas dostawy oraz profesjonalne doradztwo. Pomagamy w doborze narzędzi, końcówek kablowych, indywidualnie dobieramy pakiety narzędziowe, wyposażamy brygady instalacyjne od A do Z. Prowadzimy kanał Fastons na YouTUBE oraz Akademię narzędziową Fastons. W naszej ofercie można znaleźć asortyment producentów, takich jak: Rennsteig, Wera, Knipex, Cembre, Scangrip, Multi-Contact.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj