Narzędzia dla elektryka mają na celu wspierać codzienne prace instalacyjne, tak by cały proces wykonywania poszczególnych zadań przebiegał szybko i bezproblemowo. Dlatego doświadczeni elektrycy wybierają produkty profesjonalne, które spełniają wyżej wymienione potrzeby. Czy istnieje jeden produkt, który pozwoli zastąpić wiele innych? Jak najbardziej! O tym, jakie funkcje posiadają szczypce do prac elektroinstalacyjnych KNIPEX 13 86 200, dowiesz się z tego artykułu.

Jakie funkcje oferują szczypce do prac elektroinstalacyjnych KNIPEX 13 86 200?

Szczypce dla elektryków KNIPEX 13 86 200 w podstawowej formie służą do chwytania przedmiotów, ale oprócz tego posiadają jeszcze 5 innych opcji, które pomogą Instalatorowi wykonać podstawowe zadania elektroinstalacyjne od początku do końca. Przy użyciu tego jednego narzędzia można ciąć przewody z miedzi i aluminium do 1 × 50 mm² , ściągać izolacje o przekrojach 0,75 – 1,5 mm² i 2,5 mm, zaprasować tulejkę cienkościenną do 2,5 mm², a także gratować. Uniwersalność tego produktu pozwala znacząco zaoszczędzić czas, ponieważ nie musimy go tracić na szukaniu potrzebnego przedmiotu do pracy. Stanowi także oszczędność finansową, gdyż jednym produktem zastępujemy 6 innych.

Jak działają kombinerki do prac elektroinstalacyjnych KNIPEX 13 86 200?

Kombinerki do prac elektroinstalacyjnych KNIPEX 13 86 200 mogą służyć Instalatorowi jako klasyczne szczypce do wyciągania, przeciągania albo przytrzymywania poszczególnych elementów. Już w tym miejscu produkt ten znacząco się wyróżnia. Wystarczy przyjrzeć się budowie jego końcówek, które są gładkie. Dzięki nim możliwa jest praca z bardzo delikatnymi przedmiotami bez ryzyka uszkodzeń. Etap wyciągania przewodów mamy za sobą, a po nim następuje cięcie, które również umożliwiają szczypce KNIPEX. W udostępnionym w tym artykule filmie wyraźnie widać i słychać jak czysto potrafią one poradzić sobie z przewodami o różnych przekrojach. Następnie możemy z pomocą tego samego narzędzia VDE zdjąć izolację z przewodów o przekrojach 0,75 – 1,5 mm² i 2,5 mm² – czyli tych najczęściej spotykanych w pracach elektrycznych, a na koniec szczypcami dociskamy tulejkę cienkościenną. Cały proces jest szybki i wygodny dzięki opisanemu narzędziu!

Cęgi do prac elektroinstalacyjnych KNIPEX 13 86 200 – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Szczypce dla elektryka przeznaczone są nie tylko do cięcia okrągłych przewodów. Z powodzeniem poradzą sobie także z płaskimi kablami, pozostawiając je idealnie równo przycięte. W obu przypadkach dostrzegamy wyjątkową precyzję cięcia prostopadłego, co jest widoczne również na dodanym w artykule filmie. Dodatkową, szóstą funkcją tego narzędzia jest możliwość otwierania nim szafek. Szczypce dla elektryków KNIPEX 13 86 200 posiadają cztery krawędzie do gratowania, jednak idealnie sprawdzają się także do otwierania większości zamków szaf.

Elektryku! Bądź przygotowany do każdego zadania! Możesz skrócić czas działania, oszczędzić czas i pieniądze, a także zmniejszyć masę swojej walizki zastępując wszystkie podstawowe narzędzia jednym produktem. Szczypce do prac elektroinstalacyjnych KNIPEX 13 86 200 z powodzeniem spełnią się w codziennych misjach elektrycznych, dlatego warto w niego zainwestować. Link do ich pełnej specyfikacji znajdziesz tutaj >>Szczypce do prac elektroinstalacyjnych KNIPEX 13 86 200<<.