Drążki LED w garderobie

Stworzenie idealnego miejsca na ubrania, buty i akcesoria to nie lada wyzwanie. Wymarzona przestrzeń powinna być w pełni funkcjonalna i spełniać różne potrzeby użytkownika, nie tylko co do ergonomii, ale także estetyki. Ważnym elementem naszej domowej garderoby, który łączy te dwie cechy, jest oświetlenie. Jakie wybrać?

Garderoba na kilka sposobów

Przestrzeń, która ma pełnić funkcję garderoby, rzadko jest osobnym, dobrze doświetlonym pokojem. Na takie rozwiązanie mogą pozwolić sobie mieszkańcy dużych domów z większą liczbą pokoi. Garderoba to często osobne pomieszczenie bez okien, do którego wchodzi się z korytarza albo z sypialni. W takim przypadku musimy zaprojektować ją tak, aby była w pełni użytkowa, np. stosując pojemne szuflady, wieszaki na krawaty i paski, organizery na biżuterię i drobne akcesoria, które posiada linia Elite od GTV. Jednak najważniejsze jest tu oświetlenie – bez niego garderoba nie spełni naszych oczekiwań. Dobrym pomysłem jest zastosowanie punktowego światła w postaci białej lub czarnej lampy sufitowej o modnym designie, np. Fargo od GTV, która dodatkowo ma możliwość regulacji kąta świecenia. Występuje też w wersji mini – idealnie do małym pomieszczeń. To jedna z nowości w ofercie producenta, który stawia na przemyślane rozwiązania, zgodne z aktualnymi trendami.

Stylowe oświetlenie

Nowoczesne wnętrza to wynik przemyślanych aranżacji, opartych na detalach. Zalicza się do nich również oświetlenie, które pełni funkcję dekoracyjną. Szeroki wybór nowości w ofercie GTV pozwala znaleźć odpowiednie oprawy, z myślą o konkretnym stylu wnętrza, np. w loftowym. W ten bardzo popularny trend wpiszą się lampy sufitowe takie jak Reno i Santo zpodwójnymi reflektorami. Gustowna, elegancka czerń opraw doskonale skomponuje się z jasnym drewnem zabudowy i antracytowymi elementami akcesoriów do garderoby – koszy, szuflad na buty i wieszaków. Industrialny design opraw wprowadza wyjątkowy klimat do wnętrza.

Jeśli idziemy o krok dalej w aranżacji oświetleniowej, postawmy na nowoczesne szynoprzewody, kiedyś zarezerwowane tylko dla przestrzeni gastronomicznych czy butikowych. Dziś każdy może zastosować reflektory na szynoprzewodach od GTV – w swoim domu. Dzięki możliwości regulacji kierunku świecenia opraw możemy doświetlić ubrania na wieszakach, co z pewnością da niesamowite wrażenie.    

Pomysł na półki w garderobie

Dobrym rozwiązaniem w garderobie są cokołowe profile (pojedyncze lub podwójne) do taśm LED, które można w łatwy sposób nabić na krawędzie półek. Światło skierowane do wnętrza półki doda niesamowitego efektu, sprawiając, że nasza garderoba będzie niczym przeniesiona prosto z eleganckiego butiku. Jeśli garderoba jest częścią pokoju lub sypialni, to wyeksponowanie jej poprzez subtelne światło z taśmy nada przyjemny blask całemu wnętrzu – szczególnie wieczorem.

W przypadku gdy posiadamy szklane półki również mamy możliwość ich oświetlenia. W ofercie GTV znajdziemy specjalnie do tego zaprojektowane profile GLAX z możliwością zastosowania nawet trzech taśm LED. Można tez wykorzystać profile kątowe pod szklana półką.

Innym ciekawym rozwiązaniem oświetlenia wnętrza garderoby, jest wybór rozwiązań wielofunkcyjnych jak produkt, który jest drążkiem na ubrania i profilem na taśmy LED jednocześnie. W zależności od preferencji strumień światła możesz skierować do dołu lub góry szafy.

Profil LED drążkowy

Do każdego typu profilu warto dobrać osłonki – producent posiada mleczne lub transparentne – które ukrywają  nieestetyczne taśmy LED. Szeroka oferta profili GLAX to jedna w wielu propozycji, jak modnie i stylowo oświetlić naszą garderobę. Te i inne rozwiązania oświetleniowe są dziś na wyciągnięcie ręki.