Filament Vintage LED

Jedne z najmodniejszych obecnie „żarówek” to źródła światła LED w wersji tzw. filamentowej. Jak żadne inne LED-y wyglądem przypominają tradycyjną żarówkę Edisona. Zyskują popularność szczególnie wśród osób, które nie przepadają za bardzo nowoczesnym wyglądem LED-ów. Filamenty są idealne do wnętrz w stylu loft, vintage, ale i klasycznych.

Źródła filamentowe są tak efektowne, że stosuje się je nawet bez lamp, ewentualnie w osłonie opraw na tyle skromnych wzorniczo, że schodzą na drugi plan, pozwalając wyeksponować urodę filamentów.

Bańka, w środku której są specjalne diody LED w kształcie klasycznych żarników w klasycznych żarówkach – to najkrótsza charakterystyka wyglądu filamentów, dzięki któremu zyskują taką popularność. Diody dają światło o ciepłej białej barwie, co jeszcze bardziej zbliża je do klasycznych wolframowych żarówek. Jednocześnie diody LED gwarantują zdecydowanie większą wytrzymałość filamentów w porównaniu z wolframowymi żarówkami. Ich światło jest przyjemne, nie męczy wzroku, pomaga stworzyć przytulny, relaksujący klimat w pomieszczeniach. Dlatego też są chętnie stosowane nie tylko w mieszkaniach, ale i w takich miejscach jak restauracje, kawiarnie, spa itp.

Jeśli dodać do tego ich energooszczędność, to mamy bardzo nowoczesną, a jednak z wyglądu zupełnie klasyczną żarówkę. Filament o mocy 4 W daje takie światło, jakie dawała tradycyjna żarówka o mocy 36 W. Z kolei 2 W to odpowiednik 20 W. Co istotne, źródła filamentowe nie są mocnymi źródłami światła. Ich zadaniem jest dekorowanie wnętrz i tworzenie klimatu ciepła i przytulności, nie zaś zastępowanie oświetlenia ogólnego czy punktowego o dużej mocy.

GTV wprowadza do swojej oferty te efektowne, dekoracyjne filamentowe źródła w kilku wersjach:

  • Filamenty dymione – mają bardzo ciepłą barwę 2700 K, co daje niezwykły efekt, przypominający światło podczas zachodu słońca. Wersja dymiona jest doskonałym wyborem do wnętrz nowoczesnych z nutą retro. Jesienne i zimowe wieczory spędzone przy tym świetle będą prawdziwym relaksem. Filament dymiony ciekawie skomponuje się z białymi i czarnymi  kloszami, jednak najlepiej będzie się prezentował w szklanej oprawie.  
Obraz zawierający wewnątrz, zdjęcie, siedzi, stojące Opis wygenerowany automatycznie
Dymione źródło LED
  • Filamenty Vintage – są szczególnie polecane do nowoczesnych wnętrz z elementami stylu industrialnego. Widoczne „żarniki” w tych LED-ach są oryginalną ozdobą, detalem, który tworzy przyjemny klimat w salonie, restauracji, kawiarni.  Źródło Vintage dobrze komponuje się ze szklanymi, białymi i czarnymi  kloszami, aczkolwiek najciekawiej wygląda bez oprawy, na przykład jako element girlandy zarzuconej na legary pod sufitem, na regale… W aranżacjach w stylu vintage to bardzo modne oświetlenie dekoracyjne nad stół w jadalni, ale i do ogrodu czy na taras.
  • Filamenty mleczne – w tej wersji tego modnego oświetlenia nie są widoczne diody. To mleczna bańka doskonale zdająca egzamin w lampach, w których źródło światła jest skierowane do góry. Zwykłe źródło LED świeci w jednym kierunku i ma ograniczony kąt rozchodzenia się światła, natomiast filament dzięki swojej konstrukcji daje światło o kącie rozchodzenia 360°. Filamenty mleczne w ofercie GTV mają neutralną barwę światła 4000 K, a bańki mogą być w wielu różnych kształtach.