Prędzej czy później każdemu profesjonaliście trafi się jakaś rurka do przycięcia. Można użyć piłki do metalu. Inni wybiorą nożyce ze stałym ostrzem. Ale gdy z rurkami mamy do czynienia dość często, warto rozejrzeć się za profesjonalnym przecinakiem do rur.

Konstruktorzy marki KNIPEX tym razem proponują połączenie nożyc i obcinaka. Ze względu na niewielką wagę narzędzia można go też swobodnie obracać na rurze. Nożycowe rękojeści obcinaka 902525 ułatwiają sprawne przytrzymanie narzędzia. Użycie siły nacisku jest mniejsze nawet o 60%, ponieważ swobodnie obracająca się tarcza tnąca minimalizuje tarcie. Co bardzo istotnie, użycie tego obcinaka minimalizuje odkształcenia rurek.

Obcinak do rur od Knipex 902525 na pierwszy rzut oka wygląda jak większa tarcza do cięcia pizzy. Dużo większa – bo ma za zadanie ciąć rurki o średnicy do 26 mm. Tnie wszystkie powszechnie stosowane rury kompozytowe i z tworzyw sztucznych. Dzięki solidnej konstrukcji nadaje się również do rur kompozytowych z grubszą warstwą aluminium, np. Geberit Mepla.

Tarczę tnącą wykonaną ze specjalnej stali narzędziowej, hartowanej olejowo (KNIPEX 90 25 25 E01) można łatwo wymieniać. Wystarczy odkręcić dwie śruby i lekko odsunąć górną osłonę tarczy.

Obcinak do rur nakłada się na rurę w wybranym miejscu. Ściśnięcie rękojeści dociska tarczę tnącą do powierzchni. Tarcza obraca się, wycinając rowek i pogłębiając go podczas kolejnych obrotów, aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Optymalne efekty pracy dodatkowo gwarantują szerokie plastikowe wsporniki, które umożliwiają idealne cięcie pod kątem prostym. Konstrukcja obcinaka KNIPEX 902525 pozwala na wykonanie bardzo krótkich odcinków korygujących. W zależności od materiału z którego wykonana jest rura, może to być odcinek poniżej 10 mm.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego, by uniknąć skaleczeń czy choćby przypadkowego pocięcia wnętrza torby obcinak 902525 został zaopatrzony w solidny mechanizm blokujący. To narzędzie łatwo zmieści się w podręcznej torbie, a nawet kieszeni. Waży zaledwie 390 g i ma 21 cm długości.

Stosując przecinak zamiast piły czy nożyc uzyskamy co najmniej 3 korzyści.

  • Idealny kat prosty na całym przekroju rurki. Obcinak tnie zawsze prostopadle do osi rury.
  • Zastosowanie obcinaka gwarantuje gładką krawędź, brak „naderwanych” brzegów, zgorzeliny.
  • Szybkość cięcia jest 2-3 razy większa.

Poza tym wygoda, wydajność, a także fakt, że cięcia przy użyciu przecinaka nie zepsuje nawet początkujący stażysta. Ważną zaletą obcinaka do rur, w porównaniu z piłą do metalu jest to, że podczas cięcia rur wykonanych z tworzyw sztucznych nie powstają trociny. Jest to bardzo istotne w systemach, w których takie trociny mogą zatykać drobne kanały lub blokować mechanizmy.

  • Symbol towaru: 90 25 25
  • Waga: 390 g
  • Wymiary: 210 x 80 x 40 mm
  • Średnica cięcia (średnica): do Ø 26mm
  • Minimalna grubość cięcia: 2 mm
Poprzedni artykułWyprzedaż magazynowa w LAPP
Następny artykułPrzepołowiony szkielet odkryty na trasie kabli telekomunikacyjnych
Knipex
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj