Walizka narzędziowa "BIG Twin" dla elektryków

Dobrze przygotowany przenośny pojemnik na narzędzia, w którym łatwo znaleźć potrzebny sprzęt – to lubi większość profesjonalistów. Tym razem przyjrzyjmy się bardzo sprytnie zaprojektowanej walizce od marki KNIPEX.

Czemu BIG Twin 00 21 42 nazwaliśmy sejfem? Ponieważ walizka wypełniona narzędziami, o których poniżej, jest zaopatrzona w szyfrowy trzy-cyfrowy zamek. A to sprawia, że nawet zapomniana, pozostawiona gdzieś na budowie, będzie strzegła umieszczonych wewnątrz skarbów przed przypadkowym ich „pożyczeniem”. Można ją też podpisać – na górnym rancie, niedaleko od rączki, jest wytłoczone miejsce na etykietę adresową.

Bliźniacze komory

Może od razu rozszyfrujemy też nazwę walizki BIG Twin = ponieważ jest duża i podwójna.

Tę nowatorską walizkę można otworzyć na dwa sposoby – z jednej lub z dwu stron, czyli dno i wieko można otwierać niezależnie, albo oba na raz. Po otwarciu widzimy dwie osobne komory wypełnione narzędziami. Tak pokrywa jak i dno są zaopatrzone w metalowe zamki, zapobiegające przypadkowemu ich uchyleniu. Po rozłożeniu walizka stoi samodzielnie, utrzymując się w pozycji podobnej do rozłożonego wachlarza. Jest to możliwe dzięki zatrzaskowym uchwytom pokrywy zaopatrzonym w mechanizm zawiasowy, umożliwiający swobodną regulacją kąta otwarcia.

Walizkę można otworzyć z jednej lub z dwóch stron – dno i wieko można otwierać niezależnie.

Walizka wykonana jest z czarnego tworzywa ABS i aluminiowej ramy oraz metalowych okuć. Wewnątrz każdej komory zamocowano wyjmowane ścianki narzędziowe. Wyprodukowane z zabezpieczonego przed zabrudzeniem arkusza polipropylenowego, również służą jako powierzchnie do których mocuje się narzędzia i to po obu stronach. Te ścianki można przypiąć zatrzaskiem do dna lub pokrywy. O to by sprzęty się nie przemieszczały zadbają elastyczne uchwyty pętelkowe i małe kieszonki. Dołożono też osobną, wyjmowana przegrodę w kształcie teczki, na dokumenty.

Walizka narzędziowa „BIG Twin” dla elektryków posiada 13 kieszonek narzędziowych, wyjmowany przedział na dokumenty i wyjmowane ścianki narzędziowe

Dno o głębokości 58 mm można podzielić przy użyciu elastycznych wkładek. Z kolei płyta pokrywy ma już przygotowane sześć dużych (wciskanych) przedziałów.

Walizka narzędziowa „BIG Twin” dla elektryków

Walizkę BIG Twin – jedną z całej gamy przenośnych toreb i walizek narzędziowych od KNIPEX – można nabyć pustą (00 21 42 LE) lub z wyposażeniem.

Narzędzia w zestawie

Przyjrzyjmy się wyposażeniu walizki. Trzeba zaznaczyć, że jest tam jeszcze trochę miejsca na dołożenie ulubionych narzędzi. Walizkę o pojemności 38 litrów można maksymalnie obciążyć do 25 kg. A oto lista narzędzi i zestawów, w które producent wyposażył BIG Twin. Jak widać większość z nich ma czerwono-żółte rękojeści, czyli jest w standardzie VDE.

 • 00 11 01 KNIPEX TwinKey®, Kcze wielofunkcyjne do szaf sterowniczych, do wszystkich standardowych tablic rozdzielczych i systemów odcinających
 • 08 26 145 Szczypce uniwersalne z ostro zakończonymi szczękami
 • 12 42 195 KNIPEX MultiStrip 10, Automatyczne szczypce do ściągania izolacji
 • 13 86 200 Szczypce do prac elektroinstalacyjnych
 • 16 95 01 SB KNIPEX ErgoStrip®, Uniwersalne narzędzie do ściągania izolacji
 • 26 26 200 Szczypce tnące półokrągłe, (wydłużone typu „bociani dziób”) 200 mm
 • 70 06 160 Szczypce tnące boczne 160 mm
 • 86 03 180 Szczypce-klucz, Szczypce i klucz w jednym narzędziu 180 mm
 • 87 01 180 KNIPEX Cobra®, Szczypce do rur nowej generacji 180 mm
 • 97 53 04 Samonastawne szczypce do zagniatania tulejek, z ładowaniem bocznym
 • 98 25 01 SL Wkrętak (Slim) do wkrętów z gniazdem płasko-krzyżowym, Pozidriv® PZ1
 • 98 20 35 SL Wkrętak (Slim) do wkrętów z gniazdem płaskim, 3,5 x 100 mm Wera
 • 5003484001 Zestaw noży zapasowych VDE, 16-częściowy, Slim
 • 4018 Zestaw grzechotek Zyklop Metal 8100 SA 8, 28-częściowy 1/4″
 • 3760 Klucz płaski dwustronny Joker 10 x 13 mm Picard
 • 101-0300 Młotek ślusarski 300 g Rennsteig
 • 361 252 1 Przecinak dla elektryków, 250 x 10 mm Stabila
Wyposażenie walizki narzędziowej „BIG Twin” dla elektryków

Jeśli jesteś ciekaw co nowego proponuje marka KNIPEX w 2023, zobacz prezentacje produktów na Youtube:

Poprzedni artykułListwa natynkowa zasilająca płytę indukcyjną
Następny artykułWędzarnia elektryczna
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.