Funkcjonariusze policji z Bolesławca zabezpieczyli 26 akumulatorów skradzionych przez podejrzanego w celu magazynowania energii elektrycznej z domowej instalacji PV. Podejrzany odpowie również za posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie w minionym roku 3 włamań i kradzież 26 akumulatorów znajdujących się na stacjach BTS sieci komórkowej.

Podejrzany 40-latek z Bolesławca jest z zawodu elektrykiem. W wyniku śledztwa ustalono, że zaplanował gromadzenie nadwyżki energii uzyskanej z paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na jego domu. W tym celu zrobił rozpoznanie, gdzie może zdobyć, bez ponoszenia kosztów, akumulatory do stworzenia domowego magazynu energii.

Pod osłoną nocy na terenie gminy Warta Bolesławiecka włamał się do metalowych szaf znajdujących się na stacjach bazowych sieci komórkowej i dokonał kradzieży akumulatorów, doprowadzając do strat o wartości blisko 50 tysięcy złotych. Następnie w miejscu zamieszkania, w garażu z akumulatorów stworzył magazyn energii eklektycznej, gdzie gromadził nadwyżkę prądu wytwarzanego przez panele fotowoltaiczne.

W trakcie sprawdzeń policjanci zabezpieczyli również u zatrzymanego kilka porcji metamfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do ich popełnienia i złożył wyjaśnienia. Łącznie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

3 miesiące wcześniej podejrzany był zatrzymany do zniszczenia mienia. Na jednej z bolesławieckich myjni samoobsługowych odciął 4 metry rury od odkurzacza i zabrał do domu. Na podstawie monitoringu 40-latek został ustalony przez policjantów. Odciętą część odkurzacza policjanci znaleźli w domu sprawcy.

Źródło: KPP w Bolesławcu