„Chcemy ułatwić instalatorom ich prace, dostarczając na rynek produkt nie tylko o znakomitej jakości i precyzyjnym wykonaniu, ale przede wszystkim o doskonałej ergonomii i łatwej obsłudze.”

Jako czołowy polski producent osprzętu elektrotechnicznego już od 50 lat oferujmy wszystkim instalatorom produkty spełniające wysokie standardy obowiązujące w świecie elektrotechnicznym.

SIMET w kooperacji z niemieckim producentem elektrotechniki wprowadził na polski rynek nową kategorię złączek gwintowych i bloków rozdzielczych do połączeń przewodów aluminiowych i miedzianych pod marką SIMBLOCK. Taki rodzaj połączeń jest obecnie popularny w wielu gałęziach gospodarki. Marka SIMBLOCK znajduje zastosowanie w budownictwie, przy budowie maszyn, przy automatyzacji procesów produkcyjnych, w rozdzielnicach elektrycznych oraz w urządzeniach produkujących energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. SIMBLOCK to pewne, trwałe i bezpieczne połączenia przewodów elektrycznych.

Złączki szynowe gwintowe STB

Dzięki zastosowaniu produktów z serii STB od 50 mm2 do 300 mm2 mamy możliwość połączenia przewodów o przekrojach od 6 mm2 do 300 mm2, a przewodów wyposażonych w końcówkę tulejkową od 4 mm2 do 240 mm2.

Wyjątkowa budowa złączek wpływa na lepsze funkcjonowanie połączeń elektrycznych. Unikalny kształt rdzenia oraz specjalne ryflowanie korpusu sprawiają, że podczas pracy złączki wytworzone ciepło nie kumuluje się, tylko jest odprowadzane na zewnątrz. Wysoki standard dla połączeń Al/Cu gwarantuje certyfikat UL 486E.

Dzięki grubszym ścianom obudowy złączka nie deformuje się przy dokręcaniu przewodów i jest stabilna na szynie TS 35. Wkręty na klucz imbusowy wyposażone w drobnozwojny gwint umożliwiają zwiększenie siły docisku. Kolory pokrywy korpusu (szary/niebieski/zielony/brązowy) odnoszą się do rzeczywistych kolorów przyłączanych przewodów.

Złączki szynowe gwintowe Al/Cu STB 95 SIMBLOCK

Cechą szczególną dla STB od 95 mm2 do 300 mm2 jest posiadanie w swojej budowie dodatkowego miejsca na tzw. złącze pomiarowe. Daje ono możliwość kontroli nad stanem połączenia przewodów w konkretnych miejscach oraz monitoringu całej instalacji. Kształt obudowy każdej złączki STB gwarantuje ochronę dłoni montera. Całość estetycznego wyglądu STB dopełnia osłona przeciwpyłowa (OSTB) z miejscem na umieszczenie oznaczenia (L1, L2, L3, N).

Bloki rozdzielczo-odgałęźne SCB

SCB to bardzo ważny blok rozdzielczy z jakim powinien zetknąć się monter w momencie przyłączania przewodów zasilających znajdujących się zarówno w urządzeniach, jak i obiektach. W przypadku tego produktu mamy możliwość połączenia przewodów od 2,5 mm2 do 70 mm2, a przewodów wyposażonych w końcówkę tulejkową od 1,5 mm2 do 50 mm2.

Blok rozdzielczy-odgałęźny Al/Cu SCB 25-5X SIMBLOCK

Cechą, która wyróżnia bloki SCB od wszystkich innych podobnych produktów występujących na rynku polskim, jest jego szerokość. Wynosi ona w przypadku SCB 25 zaledwie 17,8 mm. Jest to wymiar, który w przeliczeniu na długość standardowej szyny TS 35, stosowanej w szafach przyłączeniowych i rozdzielnicach, daje możliwość zamontowania większej liczby SCB w szeregu. Ma to ogromne znaczenie przy wykorzystaniu miejsca przeznaczonego na bloki rozdzielczo-odgałęźne w przestrzeni każdej szafy elektrycznej. Dzięki temu instalator ma większe możliwości swobodnego prowadzenia przewodów.

Kolejną zaletą jest trwałość zacisków blokujących przewody w rdzeniu SCB. Każdy przewód wprowadzany do SCB jest mocowany dwoma wkrętami dociskowymi. Używając odpowiedniego wkrętaka swobodnie zrealizuje się trwałe zamocowanie przewodu o określonym przekroju w innowacyjnie skonstruowanym rdzeniu. Konstrukcja obudowy SCB zapobiega wypadaniu wkrętów.

Wszystkie SCB mają możliwość łączenia się w sekcje, a trzy-, cztero- i pięciobiegunowe SCB dodatkowo można zainstalować zarówno w pozycji horyzontalnej jak i wertykalnej. Taką możliwość pozycjonowania SCB w szafach przyłączeniowych i rozdzielnicach powinien docenić każdy z monterów spotykający się w swojej pracy z pewnymi deficytami przestrzennymi. Bloki rozdzielczo-odgałęźne mogą być wykorzystywane także przez dystrybutorów i właścicieli sieci energetycznych przy realizacji przyłączania obiektów.

Bloki rozdzielcze uniwersalne SUB i dystrybucyjne SDB

SUB zajmuje szczególne miejsce w całej kategorii SIMBLOCK. To produkty o przekrojach wejścia od 2,5 mm2 do 185 mm2 dla przewodów typu drut i linka oraz od 1,5 mm2 do 150 mm2 dla przewodów wyposażonych w końcówki tulejkowe. Daje to nieograniczoną możliwość połączenia przewodów o różnych rozmiarach i kształtach. Zaletą tych bloków jest ergonomiczny kształt i unikatowa budowa.

SUB został zaprojektowany tak, aby był dopasowany do wewnętrznego kształtu dłoni instalatora. Jego łagodne zaokrąglenia ułatwiają manualną pracę przy montowaniu przewodów oraz zabezpieczają montera przed niepożądanym dotykiem części czynnej rdzenia. Przezroczysta pokrywa SUB umożliwia kontrolę każdego z przyłączanych i rozdzielanych przewodów. Cyfrowe i literowe oznaczenia intuicyjnie prowadzą montera po kanałach wejściowych i wyjściowych. Jednocześnie SUB posiada w obudowie specjalne przygotowane miejsca do realizacji połączeń przewodami okrągłymi oraz płaskimi.

Bloki rozdzielcze dystrybucyjne Al/Cu SDB SIMBLOCK

Każdy SUB poprzez boczne zaczepy może być połączony z blokiem sąsiednim w sekcje w dowolnej kolejności, bez względu na jego wielkość, co daje możliwość ich mostkowania. Może ono być realizowane zarówno za pomocą przewodów okrągłych, jak i za pomocą specjalnie izolowanych mostków płaskich.

Dodatkowym atutem jest rdzeń wykonany z mosiądzu przystosowany do pracy o napięciu 1000 V AC/ 1500 V DC, co jest szczególnie istotne w miejscach, gdzie dochodzi do większego obciążenia sieci.

SDB natomiast został zaprojektowany do dystrybucji zasilania w małych rozdzielnicach i szafach sterowniczych. W serii SDB znajdują się bloki o przekrojach wejścia od 2,5 mm2 do 70 mm2 dla przewodów typu drut i linka oraz od 1,5 mm2 do 50 mm2 dla przewodów wyposażonych w końcówki tulejkowe. Tam gdzie stosujemy przewody o mniejszych przekrojach i gdzie panuje niższe natężenie prądu SDB z powodzeniem spełnia swoją funkcję.

SDB 100 możemy zamontować zarówno w poziomie, jak i w pionie, a boczne zaczepy umożliwiają tworzenie sekcji na szynie TS 35 w dowolnej kolejności.

Zaciski izolowane SBB

SBB to szczególny przykład zacisku izolowanego wykonanego z materiału nierdzewnego. SBB jako jedyny na rynku daje możliwość zainstalowania na szynie prądowej wraz z przyłączeniem do niego dwóch przewodów jednocześnie. Atutem tych złącz jest szybkość i łatwość montażu na szynie. Obudowa SBB, jak we wszystkich produktach SIMBLOCK, zabezpiecza montera przed niepożądanym dotykiem części znajdującej się pod napięciem.

W naszej ocenie z dumą możemy powiedzieć, iż wprowadzając na rynek serię złączek i bloków rozdzielczych SIMBLOCK, oddajemy Państwu produkty nowoczesne, o bardzo dobrej jakości, które zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji innowacyjnymi rozwiązaniami, ergonomią i jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo swoich użytkowników.

Wszystkie opisane produkty posiadają certyfikaty takie jak FI czy VDE oraz deklaracje zgodności CE, RoHS, REACH.

Więcej informacji: https://www.simet.com.pl/pl/newproducts

Simet S.A.